Služby

S čím Vám mohu pomoci?

Hodiny polštiny online

– konverzační lekce polštiny přes Zoom nebo Skype přizpůsobené na míru vašim potřebám.

Překlady CZ-PL

- překlady textů z českého do polského jazyka, živé tlumočení.

Jazykové audity, příprava na zkoušky a certifikáty

- ověření a ohodnocení jazykové znalosti dle Evropského referenčního rámce. Příprava na certifikační jazykové zkoušky.

Výuka polštiny v Ostravě

- výuka pro jednotlivce, skupiny i firmy jakékoli jazykové úrovně: konverzace, poslech, psaní, čtení.

Korektury textu

- stylistické a gramatické opravy textů v polštině.

Audio nahrávky

- nahrávání audiobooků, reklam a jiných zvukových stop v polském jazyce.

Referencje

Chodila jsem k paní Krystýně na lekce polštiny dva roky a byla jsem vždy s lekcemi velmi spokojená. Lekce byly systematicky strukturované, vždy zvládly jak mluvení, tak gramatiku a poslech a vždy ještě nějaká cvičení. Lekce jsou zábavné a hodně jsme se s lektorkou nasmály. Paní Krystyna má velkou energii a tak hodiny nejsou ani nudné, ani utahané a díky tomu se člověk daleko lépe soustředí. Jakmile jsem uměla základy mluvily jsme během hodiny vždy Polski a když jsem něčemu náhodou nerozuměla, tak jsme si to vždy vysvětlily. Během dvou let (nejprve 1,5hod jednou za dva týdny a poslední půl rok 1,5 hod týdně) jsem udělala obrovský pokrok a z ničeho jsem schopná se teď v Polsku domluvit na čem potřebuji. Samozřejmě je potřeba, aby se člověk na Polštinu podíval i mimo lekce ale to jde opravdu snadno, jelikož paní Krystyna používá velmi pokrokové a zábavné metody, které vám zpřístupní i mimo lekce. Vřele doporučuji na Polštinu chodit sem :)! Eliška Pešinová

 

Hledala jsem lektora, který má zkušenost s učením Čechů. Jsem ráda, že jsem si vybrala paní Krystynu. Její přístup, trpělivost a úsměv mi dodal odvahu začít psát polsky, uvědomit si naposlouchané chyby a chápat jazyk z jiné perspektivy. Lekce byly perfektně připraveny. Byly různorodé a zaměřeny přímo na moje potřeby. Nebyl problém přejít z tématu do tématu nebo stále dokola opakovat nepochopenou gramatiku. Krystyna tvoří studijní materiály studentům na míru, má velký všeobecný přehled a stále se sama dále vzdělává. Obdivuji flexibilitu a rychlou komunikaci. Vzpomínám na naše lekce s radostí a vřele paní Krystynu doporučuji. Zuzana Kocova

 

Jsem nadšenou čtenářkou polskojazyčných knih. Do kurzu polského jazyka jsem se přihlásila proto, abych zjistila, na jaké jazykové úrovni se nacházím coby pouhý čtenář. Také jsem chtěla vyzkoušet mluvený jazyk. Paní Krystyna je úžasnou osobitou lektorkou s laskavým lidským přístupem. Pohotově se přizpůsobuje požadavkům studenta a je kreativní. Má hluboké znalosti o spisovném jazyce, obratem a s lehkostí vysvětluje  gramatické jevy. Velmi dobře ovládá různé počítačové aplikace a vhodně je zapojuje do výuky. Náplň kurzu byla pestrá a panovala vždy dobrá nálada. Díky kurzu jsem objevila nové studijní možnosti, zlepšila si výslovnost i psaný projev. Kurz mě motivoval k dalšímu studiu polského jazyka. V budoucnu se ráda přihlásím na pokračování.  Jitka K.

Jsem tak rád, že jsem našel učitelku jako je Krystyna! Je velmi profesionální a je také velmi přátelská. Asi za 3 měsíce individuálních lekcí jsem se naučil základně komunikovat v polštině. Po roce učení se s Krystýnou už nemám problém v polštině mluvit, číst ani psát. Lekce nejsou nikdy nudné a to je jedno z nejdůležitějších. Krystynu můžu všem jen doporučit!
Michal V., student

Mohu jen doporučit. Naše soukromé hodiny polštiny probíhají po Skype, jsou vždy plné informací, které se vztahují přímo k mému oboru, ve kterém právě potřebuji komunikovat v polštině. Již za dva měsíce jsem dokázala rozumět mluvenému polskému slovu a za tři měsíce zvládám již komunikovat v základních pojmech, frázích v polštině (my se s paní Krystynou specializujeme na komunikaci v polštině především na oblast kosmetiky, protože to je moje zaměstnání a potřebuji právě komunikovat s polskými zákazníky). Ztratila jsem ostych mluvit v polštině, sama jsem byla překvapená, jak rychle jsem se díky paní Krystyně, do výuky polštiny dostala. A hlavně mě to baví a to je také důležité.
Simona Žáková

Paní Krystyna je opravdovým profesionálem, který má neuvěřitelnou trpělivost. Každou hodinu má vždy pěkně připravenou a vždy dokáže překvapit něčím novým, což mne zaujalo. Lekce s Krystynou mohu velice doporučit. Je dosti flexibilní, takže i když kvůli práci hodně cestuji, vždy se mi přizpůsobila a umožnila mi např. online lekce, online testy apod. Dlouho jsem hledala lektora se specializací na právní polštinu, kterou paní Krystyna ovládá. Právní polštinu si kvůli mně speciálně studovala a to mne na ní naprosto nadchlo.
Kateřina S., právník

Paní Berki bych doporučil všem zájemcům o studium polštiny. Začínal jsem jako úplný začátečník a po pár letech jsem schopen vézt obchodní jednání v polštině. Vyhovuje mi také její flexibilní časové možnosti.
Michal Novotný, obchodní zástupce

FAQ

 • Proč se učit právě polštinu?

  1. Už na první pohled máte dojem, že ji rozumíte. Patří totiž ke slovanským jazykům stejně jako čeština a slovenština.
  2. Když mluvíte polsky během pracovního jednání, ale i po něm, cítíte, že máte k vašemu partnerovi z Polska blíž.
  3. Můžete potkat někoho zajímavého, seznámit se s nim, a možná i založit rodinu s polským protějškem.
  4. Cestování do sousedního Polska není tak drahé, krajina je rozmanitá a to jídlo chutná jako od maminky.
  5. A když už nevíte proč se učit polštinu, tak možná taky proto, že hodně lidí má své předky v Polsku, a může se tak vrátit ke svým kořenům.

 • Kdy nejlépe začít s výukou jazyka?

  Říká se, že nejlépe začít s jakoukoliv výukou v dětství. To je pravda, ale znám studenty, kteří se učí jazyk nejen k vůli práci, ale ve věku např. 50 + rádi se učí něčemu novému. Jestli si najdete cestu a způsob, můžete mít výuku polštiny jako hobby, a možná i propadnete lásce k jazyku, jako většina mých studentů.

 • Jak se rychle naučím cizí jazyk ?

  To záleží jen na Vás, kolik času budete chtít věnovat individuálnímu studiu mezi hodinami. Já Vám můžu během hodiny mj. vysvětlit gramatiku, naučit výslovnost a najít způsob na slovíčka. Ale vše závisí na praxi a času, který chcete tomu věnovat.